![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 3945062
*
nr 394 5062
Pigtittare
1800-tal, höjd: 43
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 18:19:15
1
100 kr
24/1 18:43:06
2
250 kr
28/1 17:28:47
3
200 kr
29/1 19:37:44
4
500 kr
30/1 12:17:02
5
500 kr
30/1 12:17:36
5
600 kr
30/1 14:43:36
4
600 kr
30/1 14:44:02
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 394 5062
Pigtittare
1800-tal, höjd: 43
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/1 18:19:15 | 1 | 100 kr |
24/1 18:43:06 | 2 | 250 kr |
28/1 17:28:47 | 3 | 200 kr |
29/1 19:37:44 | 4 | 500 kr |
30/1 12:17:02 | 5 | 500 kr |
30/1 12:17:36 | 5 | 600 kr |
30/1 14:43:36 | 4 | 600 kr |
30/1 14:44:02 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53